Detox Huby Potraviny Prírodná lekáreň Superpotraviny Zdravie

Reishi – zázračná huba plná živín

reishi

Reishi (Ganoderma lucidum) je huba, ktorá sa používa ako prírodný liečivý prostriedok v tradičnej čínskej medicíne. Čínsky cisár Shen Nong hubu v prvej knihe tradičnej čínskej medicíny klasifikoval ako najlepšiu z rastlín. Je tiež známa ako lingzhi, ling chih alebo “dúhová huba” pre jej vzácny vzhľad. Reishi sa vyskytuje v lesoch v Ázii, najmä v Japonsku a Číne.

Obsahuje rôzne látky, ako sú polysacharidy, triterpény a peptidy, ktoré môžu mať prospešné účinky na zdravie. Reishi znamená v preklade “božská huba nesmrteľnosti”. Je to v skutočnosti tak? Aj keď nie všetky tradičné spôsoby použitia húb Reishi sú podložené modernou vedou, štúdie ukazujú, že majú biologické účinky, ktoré môžu byť prospešné pre vaše zdravie. Huby Reishi môžete jesť čerstvé alebo sa predávajú aj ako reishi kapsule s obsahom prášku či v podobe čaju. Čo všetko dokáže táto zázračná huba poskytnúť?

huba reishi

Od každého niečo, no stále málo výskumov

Reishi huba je pomerne nová záležitosť a výskumov ohľadom jej účinkov je stále málo. Často sa používa na liečbu rôznych zdravotných problémov, ako sú artritída, cukrovka, vysoký krvný tlak a rakovina. Niektoré štúdie dokonca naznačujú, že huba Reishi môže pomôcť znižovať zápal, zvyšovať imunitu, zlepšovať trávenie a znižovať krvný tlak. Okrem iného vie posilniť činnosť srdca, zlepšiť pamäť, detoxikovať telo či pomôcť znížiť príznaky astmy.

V rámci doplnkov stravy je vynikajúca vďaka nadpolovičnému množstvu vlákniny, ktorú v bežnej strave často hľadáme. Má minimum tukov, vďaka čomu ide o vynikajúci doplnok stravy pre ľudí, ktorí sa snažia znížiť hmotnosť alebo upraviť svoje stravovacie návyky.

Vedľajšie účinky ich konzumácie

Má zázračná huba Reishi účinky, ktoré nelahodia telu alebo organizmu? Odpoveďou je, že jej účinky sú priaznivé pre telo, no musíte brať na vedomie množstvo užívania. Užívanie tejto huby v práškovom stave sa odporúča najviac jeden mesiac, nakoľko môže byť toxická pre pečeň a rozdráždiť žalúdok. Odporúčaná denná dávka sú najviac dve čajové lyžičky v práškovej podobe, čo predstavuje zhruba 5 gramov.

Medzi ďalšie vedľajšie účinky pri dlhej konzumácií tejto huby patria kožné vyrážky, nevoľnosť, nespavosť, chronická hnačka, sucho v ústach či krvavá stolica. Ako sa vraví – všetko s mierou. Aj zdravie potrebuje čas na regeneráciu, preto telo netreba prepchávať nadbytočným množstvom zdraviu prospešných látok.

Vráťme sa do minulosti a využívajme božské potraviny, ako je huba Reishi, namiesto klasických liekov. Príroda je tu pre nás a ponúka nám doslova bohatstvo na vitalitu a celkové zdravie tela i duše.

Zdroje:
https://www.webmd.com/diet/health-benefits-reishi-mushrooms
https://www.medicalnewstoday.com/articles/326520#benefits

Pavol

Pavol

About Author

Venujem sa zdravému životnému štýlu už viac ako 10 rokov. Rád skúšam nové veci a získavam nové skúsenosti. S informáciami sa rád podelím a tešíme ma, že môžem pomôcť niekomu ďalšiemu.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ďalšie podobné články

Pestrec mariánsky vhodný na detox pečene.
Detox Semená a orechy Superpotraviny

Pestrec mariánsky: 10 zdravotných benefitov, ktoré musíte spoznať

Pestrec mariánsky je bodliakovitá rastlina s fialovými kvetmi známa aj ako Silybum marianum. Je známe, že semená pestreca, ktoré obsahujú sylimarín,
Alchemilka a ženské problémy.
Bylinky Čaje Prírodná lekáreň

Alchemilka – zázrak nielen pre ženy

Alchemilka žltozelená (alebo alchemilka obyčajná) je bylina, ktorá sa v využíva na liečbu mnohých zdravotných problémov. V zásade sa bylinka