Detox Semená a orechy Superpotraviny

Pestrec mariánsky: 10 zdravotných benefitov, ktoré musíte spoznať

Pestrec mariánsky vhodný na detox pečene.

Pestrec mariánsky je bodliakovitá rastlina s fialovými kvetmi známa aj ako Silybum marianum. Je známe, že semená pestreca, ktoré obsahujú sylimarín, majú antioxidačné, antivírusové a protizápalové účinky. Pestrec je predovšetkým známy tým, že sa užíva pri poruchách pečene a žlčníka, avšak má pre telo oveľa viac benefitov.

Ľudia používajú ostropestrec ako prírodný liek na liečbu rôznych zdravotných stavov. Pestrec mariánsky je často propagovaný pre svoje účinky na ochranu a detox pečene, avšak obsahuje celý rad benefitov, ktoré pre naše telo prináša.

 

Podporuje zdravie pečene

Pestrec mariánsky pomáha chrániť pečeň a jej základné funkcie. Znižuje poškodenie pečene a odbúrava toxíny z tela, ktoré sa spracovávajú cez pečeň. Vie výrazne dopomôcť pri ochoreniach ako cirhóza pečene alebo stukovatenie pečene. Už po týždni užívania ostropestreca spozorujete výrazné zdravotné benefity. Ideálne je pestrec užívať 3 mesiace, kedy sa vám vedia zvýšené enzýmy vrátiť do normálu.

Detoxikácia organizmu

Pestrec nepodporuje len detox pečene, ale aj celkovú detoxikáciu tela. Podporuje vylučovanie ťažkých kovov a tým napomáha lepšiemu zdraviu.

Chráni mozgové bunky

Silymarín v pestreci mariánskom, môže znížiť zápal mozgu, ktorý poškodzuje bunky a chráni pred oxidačným stresom.

Pevnejšie kosti

V niektorých štúdiách je uvedené, že ostopestrec dopomáha k mineralizácii kostí a zlepšeniu osteoporózy tým, že sú kosti pevnejšie.

Podporuje zdravie pokožky

Antioxidanty, ktoré ostropestrec mariánsky obsahuje, pôsobia proti starnutiu pokožky a znižuje zápalové procesy v koži.

Ako môže táto bylinka pomôcť regulovať hladinu cukru v krvi?

O pestrecovi mariánskom vieme, že poskytuje množstvo zdravotných výhod vrátane ochrany funkcie mozgu, pečene a kostí a dokonca aj prevencie kožných infekcií, ako je akné. Sylimarín v pestreci dokáže znížiť hladinu cukru v krvi u ľudí s cukrovkou.

Zlepšuje imunitný systém

Pestrec mariánsky môže pomôcť posilniť imunitný systém človeka. Bojuje proti infekcii, pomáha znížiť chronický zápal produkovaný imunitným systémom. Niekoľko štúdií naznačilo, že sylimarín pomáha stimulovať imunitný systém.

Zlepšuje metabolizmus

Tým, že ostopestrec pozitívne vplýva na pečeň, odstraňuje toxíny z tela, pomáha pri žalúdočných ťažkostiach, tým prispieva k rýchlejšiemu metabolizmu.

Pomáha zhadzovať prebytočné tuky

Okrem zrýchleného metabolizmu nám pestrec môže pomôcť aj pri chudnutí. Detoxikovaná a zdravá pečeň tuky rýchlejšie spracováva a tým nám pomáha s rýchlejším chudnutím.

Dokáže urýchľovať liečbu rakoviny

Výťažok z pestreca marianského – výskumy naznačujú, že sylimarín dokáže urýchliť liečbu rakoviny, keďže sa jedná o veľmi silný antioxidant. Taktiež pomáha zmierniť vedľajšie účinky chemoterapie. 

Pavol

Pavol

About Author

Venujem sa zdravému životnému štýlu už viac ako 10 rokov. Rád skúšam nové veci a získavam nové skúsenosti. S informáciami sa rád podelím a tešíme ma, že môžem pomôcť niekomu ďalšiemu.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ďalšie podobné články

Spirulina a jej účinky na detox organizmu.
Detox Krása Prírodná lekáreň Superpotraviny Výživové doplnky Zdravie

Spirulina účinky – 10 zdravotných benefitov spiruliny, ktoré musíte spoznať

Spirulina je riasa, ktorú môžu konzumovať nielen ľudia, ale aj zvieratá. Je bohatá na celý rad vitamínov a minerálov nevyhnutných
Čaje Detox Superpotraviny

Matcha, najzdravší čaj na svete

Matcha, najzdravší čaj na svete Matcha v poslednej dobe raketovo stúpa na popularite, pričom matcha shoty, latte, čaje a dokonca