Bylinky Čaje Prírodná lekáreň

Alchemilka – zázrak nielen pre ženy

Alchemilka a ženské problémy.

Alchemilka žltozelená (alebo alchemilka obyčajná) je bylina, ktorá sa v využíva na liečbu mnohých zdravotných problémov. V zásade sa bylinka veľmi dobre osvedčila pri menštruačných problémoch ako sú bolesti, kŕče, nepravidelná menštruácia alebo napríklad aj pri menopauze. Pomocou tejto bylinky sa dajú liečiť aj iné zdravotné problémy, ako sú zápaly vaječníkov, sliznice maternice, predčasný pôrod, bolesti žalúdka a poruchy trávenia. Okrem týchto liečivých vlastností má bylinka aj skvelé protizápalové, antispazmické, sťahujúce a hojivé vlastnosti.

Zdravotné benefity alchemilky obyčajnej. Ako vám pomôže?

O bylinke sa hovorí, že má pozitívne účinky na ženskú hormonálny cyklus. Preto sa bylinka odporúča pri rôznych zdravotných problémoch u žien, najmä pri nadmernom menštruačnom krvácaní, kŕčoch, nepravidelnej menštruácii a klimaktériu.

Menštruačné problémy

Podľa mnohých štúdií, čaj z alchemilky obsahuje vazorelaxačné vlastnosti, vďaka ktorým pomáha uvoľňovať napätie v cievach a znižovať bolesť a kŕče. Bylina má posilňujúci účinok na endometrium a tým ľahko rieši problém súvisiaci s menštruáciou.

Znižuje príznaky menopauzy

Počas menopauzy nastáva u žien veľa zmien. Mnohí odborníci odporúčajú alchemilku ako sťahujúce tonikum. Alchemilka dokáže pomôcť pri príznakoch menopauzy ako sú návaly horúčavy, úzkosť.

Na nespavosť

Nespavosť je v podstate porucha súvisiaca so stresom. Čaj z alchemilky obyčajnej poskytuje úľavu a uvoľňuje stres z tela. Na prípravu tohto čaju stačí dať alchemilku do vody a variť 5-10 minút. Po dovarení preceďte. Čaj konzumujte 3x denne.

Pomáha s hojením rán

Vlastnosti alchemilky využívali mnohí odborníci na liečbu rán. Alchemilku môžete jednoducho aplikovať na postihnuté miesto, čo pomôže rýchlejšiemu hojeniu. Obsah tanínu v alchemilke urýchľuje proces hojenia a znižuje bolesť.

Lieči vaginálnu infekciu

Alchemilka je tiež veľmi účinná pre ženy, ktore sa potýkali s problémom kvasinkových a plesňových či vaginálnych infekcií. Znižuje tiež problém svrbenia a bieleho výtoku.

Poruchy trávenia

Spolu s inými zdravotnými problémami žien sa alchemilka používa aj pri bolestiach žalúdka, tráviacich ťažkostiach. Alchemilka pomáha znižovať príznaky hnačky a zabraňuje krvavému výtoku stolice. Protizápalové vlastnosti pomáhajú pri liečbe hemoroidov.

Krajšia pleť

Alchemilka má protizápalové, antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú pri liečbe rôznych kožných problémov. Protizápalová vlastnosť poskytuje úľavu od začervenania kože, zápalu a opuchu. Pri kožných problémoch ako je ekzém je alchemilka veľmi účinná, znižuje svrbenie a začervenanie pokožky. Vatový tampón namočený vo vylúhovanom čaji z alchemilky aplikujte na časti kože, ktoré svrbia.

Antioxidačný obsah byliny pomáha odstraňovať toxíny a voľné radikály z tela a tým predchádza oxidačným poškodeniam v tele a odďaľuje proces starnutia.

Chráni pečeň

Antioxidačné vlastnosti alchemilky bránia vašej pečeni pred oxidačným poškodením. Množstvo flavonoidov v alchemilke pomáha pri ochrane pečene a odvádza toxíny z tela.

Napomáha rast vlasom

Bylina podporuje prirodzený rast vlasov a tiež chráni pokožku hlavy pred akýmkoľvek typom plesňových a bakteriálnych infekcií.

Pri bolestiach hrdla

Čaj z alchemilky môžete užiť ak máte problémy s bolesťami hrdla. Okrem pitia čaju sa dá výťažok použiť aj ako kloktadlo pri bolestiach hrdla. Samozrejme, uistite sa, že čaj nie je príliš horúci.

Pavol

Pavol

About Author

Venujem sa zdravému životnému štýlu už viac ako 10 rokov. Rád skúšam nové veci a získavam nové skúsenosti. S informáciami sa rád podelím a tešíme ma, že môžem pomôcť niekomu ďalšiemu.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ďalšie podobné články

Spirulina a jej účinky na detox organizmu.
Detox Krása Prírodná lekáreň Superpotraviny Výživové doplnky Zdravie

Spirulina účinky – 10 zdravotných benefitov spiruliny, ktoré musíte spoznať

Spirulina je riasa, ktorú môžu konzumovať nielen ľudia, ale aj zvieratá. Je bohatá na celý rad vitamínov a minerálov nevyhnutných
Čaje Detox Superpotraviny

Matcha, najzdravší čaj na svete

Matcha, najzdravší čaj na svete Matcha v poslednej dobe raketovo stúpa na popularite, pričom matcha shoty, latte, čaje a dokonca